nov. 19., P | Budapest // TOLDI

ALT.BP – Budapest alternatív kulturális feltérképezése

Felrajzoljuk Budapest alternatív térképét: kijelölünk rajta 10 pontot, és összekötjük őket. Az AQB, az Auróra, a Dürer Kert, az Eleven Blokk, a Gödör, a Jurányi, a Lärm, a Lumen, a Toldi, a Valyo rajta van.
Registration is Closed
ALT.BP – Budapest alternatív kulturális feltérképezése

DÁTUM & HELYSZÍN

nov. 19. 17:30 CET – nov. 21. 20:00 CET
Budapest // TOLDI, Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 29, 1065 Hungary

AZ ESEMÉNYRŐL

LÉTEZIK EGY ALTERNATÍV BUDAPEST.

A városi épületek, terek és zugok, az elhagyott raktárak és felújított ipari komplexumok művészettől és kreatív energiáktól pulzáló halmazokat takarnak és a budapesti kultúra lüktető hálóját alkotják.

 Ezt a hálót kíséreljük meg lemodellezni a november 19-én induló interaktív honlapunkon, amelyen feltérképezzük az alkotás csomópontjait és megmutatjuk egymáshoz való viszonyukat.

 A honlap indítását egy konferencia vezeti fel, amelyben főszerepet játszanak az ALT.BP oldalán is kiemelt figyelmet kapó pontok, illetve a budapesti alternatív kultúrát érintő, ám azokon túl is mutató témák.

Felrajzoljuk Budapest alternatív térképét: kijelölünk rajta 10 pontot, és összekötjük őket.

Az AQB, az Auróra, a Dürer Kert, az Eleven Blokk, a Gödör, a Jurányi, a Lärm, a Lumen, a Toldi, a Valyo rajta van.

FELTÉRKÉPEZÉS: A POP- ÉS ALTERNATÍV KULTÚRA VISZONYA

Toldi moziterem

PÉNTEK

 17:45-18:00 Megnyitó  18:00-18:15 Weboldal launch (Schönberger Ádám - ALT.BP)  18:15-18:35 Az ALT.BP projekt három rövidfilmjének hivatalos bemutatója (rendezők: Kőrösi Máté, Bartha Máté, Rubi Anna)  19:00-19:30 A föld alatt, a föld fölött - Nyitó előadás (K. Horváth Zsolt)  19:30-20:00 Budapest romkocsma sztorija - Korda Stúdió (Csizmadia Attila)

SZOMBAT

1. panel: FESZTIVÁL Fesztiválok a fenntarthatóság, a turizmus és városvezetési problémák tükrében

 11:00-11:30 Marta Pallarés (Primavera Sound, Barcelona / előadás)  11:30-12:00 Interjú / Q&A  12:00-13:00 Kádár Tamás (Sziget), Pécsi-Szabó Dénes (UP Music Management, BUSH), Varga Balázs (Fekete Zaj), moderátor: Sajó Dávid

2. panel: KÉPZŐMŰVÉSZET Terek és színterek - A kortárs művészet helyszínei Budapesten

 13:15-13:45 Bencsik Barnabás (előadás)  13:45-14:45 Bencsik Barnabás, Oltai Kata, Paldi Lívia, Róka Enikő, moderátor: Nagy Gergely

VASÁRNAP

3. panel: SZÍNHÁZ Kamaraterem és nagytermes előadások - átjárhatóság, lehetséges karrierutak és aggályok a hazai színjátszásban

 11:45-12:15 Schilling Árpád  12:15-13:15 Bakonyi Alexa, Kulcsár Viktória, Polgár Csaba, moderátor: Kovács Bálint

4. panel: ZENE Önszerveződő mikroközösségek és a pop- és az alternatív kultúra viszonya

 13:30-14:00 Bali Dávid: a zenei ellenkultúra szerepe, a könnyűzenei önszerveződés fontossága, mikroközösségek  14:00-15:00 Kocsis András (Keret Blog, Kikeltető), Bali Dávid (Believe), Fluor Tomi, moderátor: Sajó Dávid

A RÉSZTVEVŐ PONTOK PROGRAMJAI

ALT.BP – AQB: Tárlatvezetés az Enter the Funky Jungle c. kiállításon  

ALT.BP – Auróra: Occupy Auróra! - Invázió-ellenes közgyűlés & bál | Kadambabreder | Újzenekar 

ALT.BP – Dürer Kert: Divided | Cadaveres 

ALT.BP – Eleven Blokk (Bartók-negyed): Műteremséta 

ALT.BP – Gödör: Roham 13 lapbemutató | Cabaret Medrano 20 (kiállítás) | Irodalmi sáv | Malacka 25 - Trandafir, Boogie Mamma, Malacka és a TAhO születésnapi koncert

ALT.BP – Lumen: A budapesti improvizatív zenei színtér a 2010-es években (kerekasztal) | Palojtay-Benkő-Halmos trió | Rezervátum Orchestra 

ALT.BP – Jurányi: Jurányi, egy új irány – Betekintő egy független színházi alkotóbázis hétköznapjaiba (B-ackstage-járat) 

ALT.BP – Valyo: A fontos helyek - Szubjektív Budapest térkép (workshop) | Jelöld meg a tered - Emléktábla emlékednek (workshop) 

A program a Budapest Brand és a 10 alternatív kulturális pont szervezésében valósul meg.